Официальный ответ Словении на текущие события в Украине

Европа синхронна в своей позиции. И постепенно сжимает кольцо возможностей. Сейчас и вправду лучшим решением было бы подписание договора с ЕС на тех условиях, которые уже были обсуждены и записаны в договор. Как минимум это приведет к снятию эскалации. Все остальные варианты будут иметь гораздо более сложные последствия. Очень хочется максимально мирного и дипломатичного разрешения даже в такой непростой ситуации, в которую власть и оппозиция зашли сегодня. Но все же – это пока что не тупик. Надежда еще есть.

«Міністерство закордонних справ Республіки Словенія засуджує насильство проти демонстрантів в Україні
Любляна, 3 грудня 2013 — Міністерство закордонних справ засуджує всі форми насильства, особливо насильство щодо мирних мітингувальників у демонстраціях в Україні, які відбуваються на підтримку підписання Угоди про асоціацію та поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.
Міністерство закордонних справ висловлює занепокоєння з приводу загальної внутрішньополітичної ситуації і безпеки в країні. Водночас сподівається, що уряд України, відповідно до її міжнародних зобов»язань дозволить не обмежувати право на свободу мирних зібрань і забезпечить безпеку демонстрантів, майна та утримуватиметься від застосування сили.
Словенія прийняла до відома рішення уряду України щодо призупинення діяльності з підписання Угоди про асоціацію та укладення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі, яка була вже досягнута шляхом переговорів з ЄС. Словенія прикладатиме зусилля для поглиблення відносин між Україною та ЄС, вважаючи, що підписання Угоди, на яке також досі очікують в ЄС, матиме позитивні наслідки для продовження демократичних та реформаційних процесів в Україні, а також для зміцнення економічного співробітництва між Україною та ЄС.

Міністерство закордонних справ користується цією можливістю, щоб закликати всі відповідні сторони в Україні до діалогу та обміну думками щодо майбутнього країни».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *